تور آنتالیا
دریافت ویزای تایوان
خدمات وی اف اس
قیمت تور کانادا
تشک
خرید زودپز تفال
اتو بخار تفال
نمایندگی تفال در تهران
قیمت سرخ کن تفال
توتون پیپ
قیمت پیپ
خرید بک لینک
ساخت وبلاگ
rozrang
درباره من
موضوعات
  موضوعي ثبت نشده است
نويسندگان
برچسب ها
عضویت در خبرنامه
  عضویت لغو عضویت

ورود اعضا
  نام کاربری :
  پسورد :

عضویت در سایت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :

نويسنده :ramin
تاريخ: ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ ساعت: ۰۶:۴۳:۲۳

هنگامي كه در اينستاگرام چيزي را سرچ مي كنيد در تاريخچه اينستاگرام باقي مي ماند مثلا وقتي يك صفحه يا هشتگ را قبلا سرچ كرده ايد و مجددا به قسمت سرچ مي رويد هشتگ هايي كه قبلا سرچ كرده ايد را مشاهده مي كنيد . در سايت رايانه كمك تلفني هيواتك دو روش براي حذف ليست جستجو اينستاگرام ارائه شده است كه كاربردي و قابل استفاده است . براي حذف آخرين سرچ اينستاگرام بايد از روش حذف تكي جستجو ها استفاده كنيد براي انجام اين كار به ليست سرچ اينستاگرام خود رفته و انگشت خود را روي سرچ مورد نظر كه مي خواهيد آن را پاك كنيد نگه داريد سپس در پاپ آپ باز شده گزينه Hide را انتخاب كنيد . براي پاك كردن كلي كلمات جستجو شده در اينستاگرام بايد به پاك كردن تاريخچه اينستاگرام اقدام كنيد براي انجام اين كار وارد Settings اينستاگرام شويد روي صفحه اسكرول كنيد و در پايين صفحه تنظيمات اينستاگرام خود گزينه Clear Search History را پيدا كرده و روي آن تپ كنيد . به همين راحتي تاريخچه اينستاگرام شما پاك مي شود .
در صورتي كه مي خواهيد مرحله هاي حذف تاريخچه سرچ اينستاگرام را به طور دقيق مطالعه كنيد و انجام دهيد مي توانيد از لينك زير كمك بگيريد :


www.heyvatech.com/web/articles/view/99/نحوه-پاك-كردن-تاريخچه-جستجو-ها-در-اينستاگرام-و-پاك-كردن-هشتگ-ها.html

 

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :ramin
تاريخ: ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ ساعت: ۰۶:۳۳:۲۴

حالت روح در تلگرام قابليتي است كه طرفداران زيادي دارد در واقع اين قابليت به اين صورت است كه شما پيام هاي دوستان خود را مي خوانيد اما آن ها متوجه اين نمي شوند و نمي بينند كه شما صفحه چت خود را باز كرده آنلاين شده و پيام ها را خوانده ايد . اكثر افراد به دنبال اين هستند كه به جاي استفاده از نرم افزار هاي فيك از خود برنامه اصلي تلگرام استفاده كنند اما بايد بگويم كه اين كار امكان پذير نيست و تنها مي توان از برنامه هاي مشابه براي روح شدن در تلگرام استفاده كرد . در سايت رفع مشكل رايانه تلفني هيواتك برنامه روح تلگرام را معرفي كرده است . اين برنامه كه موبوگرام نام دارد در بين برنامه هاي غير رسمي تلگرام قابل اعتماد تر است و به جراعت مي توان گفت از خود تلگرام نيز پر طرفدار تر است .
در صورتي كه مي خواهيد اطلاعات بيشتري در مورد حالت روح در تلگرام كسب كنيد به لينك زير مراجعه كنيد :

 


www.heyvatech.com/web/articles/view/73/حالت-روح-تلگرام-چيست-؟.html

 

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :ramin
تاريخ: ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ ساعت: ۰۶:۲۴:۴۳

ويندوز 10 كه آخرين ويندوزي است كه مايكروسافت ارائه داده است تفاوت هاي بسياري با ويندوز هاي قبلي دارد . يكي از اين تفاوت ها نحوه فعال كردن administrator در ويندوز 10 است . در ويندوز هاي قبلي شما تنها از طريق بخش cmd قادر به فعال كردن يوزر administrator بوديد اما در ويندوز 10 مي توانيد از 4 روش اين كار را انجام دهيد كه روش ها را براي شما شرح مي دهم . اولين راه براي فعال سازي administrator در ويندوز 10 به نوار سرچ رفته و عبارت Computer Management را سرچ كنيد سپس گزينه System tools را انتخاب كرده و از زير مجموعه Local User and Groups وارد فايل User شويد و Administrator را باز كنيد . تيك گزينه Account is disabled را زده و ok كنيد .
روش دوم را از مسير زير دنبال كنيد :

 

Start>Settings>Accounts>Family & Other User>Change Accounts type administrator>administrator>Ok


روش سوم از طريق gpedit.msc است كه بايد ابتدا به نوار جستجو رفته gpedit.msc را سرچ كنيد و مسير زير را دنبال كنيد :

 


Local computer Policy> Computer Configuration>Windows Settings > Security > Local Policies > Security OptionsAdministrator accounts Status>Enabled>Ok


براي استفاده از روش آخر كه در همه ي ويندوز ها برقرار است استفاده از cmd است كه بايد ابتدا كليد تركيبي windows و R را باهم فشار دهيد و در پنجره run كلمه cmd را سرچ كرده و اينتر كنيد . سپس در صفحه سياه cmd عبارت net user administrator /active:yes را تايپ كرده اينتر كنيد .


براي غير فعال كردن administrator در ويندوز 10 نيز مي توانيد از 4 روش اقدام كنيد ابتدا روش cmd را شرح مي دهم . همانطور كه در روش آخر فعال كردن administrator گفتم وارد پنجره cmd شده و عبارت net user administrator /active:no را تايپ كنيد و در آخر اينتر را بزنيد به همين راحتي !

در روش دوم مانند روش اول فعال كردن administrator در پنجره Computer Management وارد پنجره Administrator شده اما اين بار گزينه Account is disabled را انتخاب كنيد .

در روش سوم مسير زير را دنبال كنيد :


Start>Settings>Accounts>Family&Other User>Change Accounts type administrator>Standard User


و در آخرين روش مانند روش سوم فعال كردن administrator وارد gpedit.msc شده و از مسير زير administrator را غير فعال كنيد :


Local Computer Configuration>Computer Configuration>Windows Settings > Security > Local Policies > Security Options>Disabled>Ok


در صورتي كه نتوانستيد فعال سازي administrator در ويندوز 10 را انجام دهيد مي توانيد از سايت هيواتك كمك بگيريد يا به لينك زير مراجعه كنيد :

 


www.heyvatech.com/web/articles/view/532/فعال-كردن-administrator-در-ويندوز-10.html

 

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :ramin
تاريخ: ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ ساعت: ۰۶:۰۷:۰۰

همه ي شما با برنامه ايمو آشنايي داريد . ايمو يك شبكه اجتماعي پر طرفدار است كه قابليت هاي بسياري دارد . يكي از اين قابليت ها حالت روح ايمو است . مطمئنا با حالت روح در تلگرام آشنايي داريد و روش استفاده از آن را مي دانيد . اين حالت براي ايمو كمي متفاوت تر است . به نقل از رايانه كمك هيواتك براي مخفي كردن بازديد در ايمو بايد ابتدا وارد تنظيمات يا همان settings شويد سپس وارد Privacy شده و گزينه Last seen را انتخاب كنيد . اگر مي خواهيد هر كسي بتواند بازديد شما را ببيند گزينه Everyone در صورتي كه مي خواهيد تنها كانتكت هاي شما بتوانند بازديد شما را ببينند My contacts و براي اين كه هيچ شخصي نتواند بازديد شما را ببيند گزينه Nobody را انتخاب كنيد . يكي ديگر از قابليت هاي اين نرم افزار پر كاربرد و به صرفه مخفي كردن عكس پروفايل ايمو شما است . براي انجام اين كار مسير زير را دنبال كنيد و انتخاب كنيد كه چه كساني قادر به ديدن عكس پروفايل شما باشند :

settings>Privacy>Profile photo

از ديگر آپشن هاي ايمو قابليت مخفي كردن خوانده شدن پيام در ايمو است . در صورتي كه مي خواهيد پيام هايي كه دريافت مي كنيد را ببينيد بدون اين كه طرف مقابل شما متوجه شود مسير زير را دنبال كنيد و انتخاب كنيد كه قابليت براي چه كساني فعال باشد :

settings>Privacy>Read receipts

و در آخر براي مخفي كردن زمان حقيقي چت در ايمو مراحل زير را دنبال كنيد و گزينه Real time chat را غير فعال كنيد .

settings>Privacy>Real time chat

در صورتي كه مي خواهيد مراحل هر قسمت را به طور دقيق مطالعه كنيد مي توانيد از لينك زير كمك بگيريد :

 


www.heyvatech.com/web/articles/view/530/حالت-روح-ايمو-يا-همان-مخفي-شدن-در-ايمو.html

 

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :ramin
تاريخ: ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ ساعت: ۰۷:۱۱:۰۷

تقريبا مي توان گفت كسي نيست كه اين روزها با قابليت استوري اينستاگرام آشنا نباشد يا حداقل اسم آن را نشنيده باشد .  همه شما حتما با دايره هايي در بالاي صفحه برنامه مواجه شده ايد كه تصوير دوستان و فالوور هاي شما در آن مشخص است. اين ها در حقيقت همان استوري هايي هستند كه دوستان شما ساخته اند و شما با تپ كردن بر روي آنها مي توانيد آن را مشاهده كنيد. استوري ها تصاوير و ويدئوهايي هستند كه تنها به مدت 24 ساعت قابل مشاهده اند و بعد از اين مدت حذف خواهند شد . در ضمن به اين نكته توجه داشته باشيد كه استوري ها در پروفايل فرد قابل مشاهده نيستند . اما استوري گذاشتن در اينستاگرام به چه شكلي انجام ميشود ؟ در سامانه رفع مشكلات موبايل هيواتك نحوه گذاشتن استوري در اينستاگرام به اين شكل توضيح داده شده است : براي قرار دادن استوري مربوط به خود به علامت + در كنار Your Story در بالاي صفحه تپ كنيد. حال مي توانيد تصويري از خود يا محيط اطراف خود بگيريد. همچنين مي توانيد تصويري از مجموعه تصاوير 24 ساعت اخير خود انتخاب كنيد. براي انتخاب يك تصوير انگشت خود را از بالا به پايين صفحه بكشيد. همانطور كه مي بينيد تصاوير 24 ساعت اخير شما به نمايش در مي آيند كه مي توانيد آنها را انتخاب كنيد.
بعد از انتخاب تصوير يا گرفتن تصوير جديد ، مي توانيد انگشت خود را به سمت چپ يا راست تصوير بكشيد تا افكت هاي مختلفي بر روي تصوير خود ايجاد كنيد. همچنين از بالاي صفحه و انتخاب Aa مي توانيد بر روي تصوير خود متني بنويسيد. در صورت تمايل مي توانيد به وسيله عكس قلم بالاي صفحه ، نسبت به نوشتن متن به صورت دستي توسط انگشتان خود اقدام كنيد. حال بايد استوري خود را منتشر كنيد. براي انتشار استوري خود فلش رو به راست در پايين صفحه را انتخاب كنيد. به اين ترتيب شما هم يك استوري ساخته ايد. همچنين براي گذاشتن چند عكس در استوري اينستاگرام خود ، در صورتي كه در مدت 24 ساعت چند استوري بسازيد اين استوري ها به صورت چند عكس پشت سر هم نمايش داده مي شوند . براي كسب اطلاعات بيشتر مي توانيد به اينك زير مراجعه كنيد:


www.heyvatech.com/web/articles/view/122/آموزش-استوري-اينستاگرام-قابليت-جديد-اينستاگرام.html

 

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :ramin
تاريخ: ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ ساعت: ۰۷:۱۰:۳۴

شايد براي بسياري از شما پيش آمده باشد كه در هنگام استفاده از نرم افزار ورد و يا هر نرم افزار ديگري به دنبال يك فونت خاص باشيد اما اين فونت در كامپيوتر شما موجود نيست . در اين پست قصد دارم در خصوص نصب فونت در ويندوز صحبت كنم .  به نقل از سامانه رفع مشكلات رايانه و  موبايل هيواتك ، نصب فونت فارسي در ويندوز بسيار آسان است و براي اين كار بايد مراحل زير را دنبال كنيد :
1- ابتدا فونت هاي مورد نظر خود را دانلود كنيد . پسوند اين فونت ها بايد TTF باشد .
2- بعد از دانلود فونت مورد نظر بايد آن را در مسير C:WindowsFonts كپي كنيد .
روش ديگري كه براي نصب فونت در ويندوز وجود دارد اين است كه دو بار بر روي فايل فونت كليك كرده و گزينه install را بزنيد . سوالي كه براي بسياري از كاربران وجود دارد اين است كه چگونه فونت را به word اضافه كنيم ؟ ( و يا ساير برنامه ها ) در پاسخ به اين پرسش بايد بگويم كه با نصب فونت در ويندوز اين فونت به نرم افزار ورد ، فتوشاپ و ساير برنامه ها افزوده مي شود . براي كسب اطلاعات بيشتر در خصوص اضافه كردن فونت فارسي به ويندوز و برنامه هاي ويندوز لينك زير را مطالعه نماييد :


www.heyvatech.com/web/articles/view/125/راهنماي-نصب-فونت-در-ويندوز-و-اضافه-كردن-فونت-ويندوز-7,8,10.html

 

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :ramin
تاريخ: ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ ساعت: ۰۷:۱۰:۱۶

زماني كه بخواهيد از طريق ديوايس ديگري به غير از ديوايس فعلي تان به اكانت تلگرام خود دسترسي پيدا كنيد و يا در صورتي كه در تلگرام Log out كنيد و بخواهيد مجددا وارد اكانت تلگرام خود شويد در هنگام ورود به اكانت تان يك كد فعال سازي براي شما ارسال مي شود . كد تلگرام از طريق پيامك و يا اكانت تلگرام براي شما ارسال مي شود . اما مشكلي كه وجود دارد اين است كه پروسه دريافت كد فعال سازي تلگرام گاهي خيلي طولاني مي شود و يا اينكه اصلا دريافت نمي شود . در پست امروز قصد دارم در خصوص رفع مشكل دريافت نكردن كد تلگرام صحبت كنم . از دلايل عدم دريافت كد تلگرام مي توان به حذف و نصب بيش از حد تلگرام اشاره كرد ، دليل ديگر دريافت نكردن كد تلگرام دريافت اس ام اس فعالسازي به صورت پشت سر هم مي باشد . زماني كه كد تلگرام براي شما ارسال نمي شود به احتمال زياد آي پي شما توسط سرورهاي تلگرام مسدود شده است . راه حلي كه براي اين مشكل وجود دارد اين است كه با يك گوشي ديگر وارد اكانت تلگرامتان شويد و بعد مجددا در گوشي خود تلگرام را فعال كنيد . و يا اينكه از نرم افزارهاي تغيير آي پي استفاده كنيد . راه حل ديگري كه وجود دارد اين است كه به وب سايت web.telegram.org مراجعه كرده در قسمت Phone number شماره خود را ثبت نماييد و منتظر بمانيد تا كد تلگرام براي شما ارسال شود . اطلاعات بيشتر در اين خصوص را مي توانيد از طريق سايت مشاوره تلفني هيواتك به آدرس زير مشاهده نماييد :

 

www.heyvatech.com/web/articles/view/231/راهنماي-حل-مشكل-عدم-دريافت-كد-تلگرام.html


موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :ramin
تاريخ: ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ ساعت: ۰۷:۰۹:۵۴
 تقريبا تمام شبكه هاي اجتماعي به منظور حفظ حريم شخصي افراد و حمايت از حقوق مادي و معنوي كاربران خود قوانين و مقرراتي دارند كه تمامي كاربران آن ها ملزم به رعايت اين قوانين و مقررات هستند . شبكه اجتماعي اينستاگرام نيز از اين قاعده مستثني نيست و قوانيني دارد كه همه كاربران ملزم به رعايت اين قوانين هستند . به عنوان مثال  به اشتراك گذاري پست هاي اينستاگرام ديگران به نام خود , استفاده از تصاوير نژادپرستانه در پست خود , ترويج خشونت و ... برخلاف قوانين اينستاگرام است و در صورتي كه كاربري بر خلاف قوانين اينستاگرام عمل كند ساير كاربران مي توانند اين موضوع را از طريق ريپورت در اينستاگرام اطلاع رساني كنند اين امر ممكن است منجر به بلاك شدن در اينستاگرام شود .  ريپورت اينستاگرام انواع مختلفي دارد از جمله : ريپورت كاربر در اينستاگرام ، ريپورت تصوير يا ويدئو در اينستاگرام و يا ريپورت يك كامنت در اينستاگرام كه روش انجام اين كار را مي توانيد به طور مفصل از طريق سايت رايانه كمك هيواتك در لينك زير به صورت مفصل مطالعه نماييد :

اما در صورتي كه در اينستاگرام بلاك شديد براي خارج شدن از بلاك اينستاگرام چه بايد بكنيد ؟ براي خارج شدن از بلاك اينستاگرام روش هاي مختلفي وجود دارد و اين امر بستگي به اين موضوع دارد كه آيا شما توسط خود اينستاگرام بلاك شده ايد يا توسط كاربران . براي در آمدن از ريپورت اينستاگرام نيز مي توانيد به بخش چگونه از ريپورت اينستاگرام خارج شويم ؟ لينك ذكر شده مراجعه نماييد .
موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :ramin
تاريخ: ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ ساعت: ۰۹:۳۸:۲۵

بعد از فيلترينگ تلگرام بسياري از افراد به دنبال نرم افزار جايگزين براي تلگرام بودند . در اين بين نرم افزار سروش از مدت ها قبل فعاليت خود را آغاز كرده بود و توانست جايگزين مناسبي براي تلگرام باشد . نرم افزار سروش نيز مانند ديگر نرم افزار ها قابليت حذف اكانت دارد . براي ديليت اكانت سروش در سايت كمك تلفني به سوالات موبايل هيواتك روشي ارائه شده است كه با استفاده از آن به راحتي مي توانيد حذف حساب كاربري سروش را انجام دهيد . به اين صورت كه ابتدا وارد نرم افزار سروش مي شويد سپس وارد بخش تنظيمات نرم افزار شده و گزينه privacy را انتخاب كنيد . روي آيكون 3 نقطه بالا سمت راست تپ كرده و كزينه Deactivate Account را انتخاب كنيد . به همين راحتي حذف اكانت سروش براي شما انجام مي شود .
در صورتي كه مي خواهيد اطلاعات بيشتري كسب كنيد روي لينك زير كليك كنيد :


www.heyvatech.com/web/articles/view/436/ديليت-اكانت-سروش.html

 

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :ramin
تاريخ: ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ ساعت: ۰۸:۱۲:۳۸

كند بودن اينترنت مشكلي است كه هميشه كاربران با آن مواجه هستند . مثلا هنگام بازي ، باز كردن يك سايت يا دانلود يك فايل ممكن است با تاخير در اينترنت مواجه شويد . علت اين تاخير ها بالا بودن پينگ سرور يا همان پينگ تايم سرور است كه باعث مي شود رد و بدل اطلاعات بين شما و سرور كند شود و شما تاخير زيادي را احساس كنيد . هر چه پينگ تايم سرور كمتر باشد سرعت رد و بدل اطلاعات بالا رفته و سرعت اينترنت افزايش پيدا مي كند . يكي از روش هاي براي بالا بردن سرعت اينترنت كاهش پينگ است . اما سوال اينجا است كه كاهش پينگ چيست ؟ پينگ به معني سنجش ميزان فاصله زماني بين دو دستگاه در شبكه است . اصطلاح " كاهش پينگ " به مجموعه فعاليت هايي گفته مي شود كه باعث شوند تاخير در ارسال و دريافت اطلاعات كمتر شده و در نتيجه سرعت برقراري ارتباط در شبكه افزايش يابد . يكي از روش هاي كاهش پينگ اين است كه به سرور هايي متصل شويد كه پينگ تايم كمتري دارند . براي اين كه بفهميد پينگ تايم يك سايت چه قدر است بايد روش پينگ گرفتن از اينترنت را بياموزيد . براي انجام اين كار ابتدا روي كليد windows و R را فشار دهيد تا پنجره RUN براي شما باز شود CMD را تايپ كرده و اجرا كنيد . در صفحه مشكي باز شده عبارت Ping .... -t در نقطه چين ها نام سايت مورد نظر را وارد كنيد و پينگ گرفتن از سايت مورد نظر را انجام دهيد .

در صورتي كه مي خواهيد اطلاعات بيشتري در خصوص اصطلاح Ping بدانيد به سايت حل مشكلات اينترنت و مودم هيواتك مراجعه كنيد يا روي لينك زير كليك كنيد :

 

www.heyvatech.com/web/articles/view/529/پينگ-چيست-و-كاهش-پينگ-چگونه-انجام-مي-شود.html

 

موضوع:
برچسب‌ها: ،

[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ]